בואו נכיר

נעים מאד, אני יפעת, נשואה לערן ואימא לתמר וברק.

לא תכננתי להיות מנחת הורים.

בעבר הייתי עורכת דין, יועצת משפטית בשדולת הנשים וקידמתי זכויות וחוקים עבור נשים ואימהות עובדות. את התואר השני והדוקטורט למדתי באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה. הדוקטורט שלי הוא על אבות ועל הקושי שלהם לשלב בין עבודה למשפחה. אחרי שנים של פמיניזם וקידום זכויות נשים, כתבתי על אבות וגיליתי עולם מורכב ומרתק. כשסיימתי את הדוקטורט לימדתי באוניברסיטאות ובמכללות בארץ, פרסמתי מאמרים על שילוב בין עבודה למשפחה ונהניתי מאד.

ואז, במקרה, מצאתי את עצמי בקבוצת הורים ובאמצע התהליך משהו מטלטל קרה לי.

הרגשתי שכאילו זז המסך ואני מצליחה לראות מה שלא ראיתי קודם. פתאום הבנתי שלילדים יש שפה שדרכה הם מנסים להעביר לנו מסרים. אם אנחנו לא מבינים את המסר, הם יצעקו אותו, יצרחו, ישתמשו בכל הכלים האפשריים שלהם כדי שנקשיב. הבנתי גם שהאתגרים שהילדים מציבים בפנינו הם שיקוף שלנו עצמנו, של מה שלא פתור אצלנו, ויש לנו בחירה: לכעוס ולהתלונן, או לפתח מודעות ולגדול.

כדי להתפתח בעצמי, נרשמתי ללימודי הדרכת הורים ב״בית למקצועות ההורות״. מאז אני מלמדת עוד הורים לפענח את השפה של הילדים שלהם ולהשתמש באתגרים כדי לגלות עוד על עצמם, ולגדול יחד.

אני מנחה הורים בקבוצות הורים ובקורס אונליין; מעבירה הרצאות; יש לי מופע משעשע להורים; כותבת במאקו; בעלת פודקאסט שנקרא הורימובדים.

ממשיכה ללמוד, לתרגל וליישם ובעיקר להבין יותר את הדבר הזה שנקרא הורות.

  • YouTube Social  Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

ifat@courageous-parenting.com 

408-242-2820

Sunnyvale, CA​​