top of page

הטור שלי במאקו

WhatsApp Image 2023-01-03 at 16.57.26.jpeg

מאקו 22.9.22

החגים בפתח וזה אומר שיהיו הרבה מפגשים משפחתיים. זה גם אומר שקרובי המשפחה כנראה ירצו לחבק ולנשק את הילדים הקטנים והחמודים שלכם.

אבל הילדים שלכם לא בהכרח ירצו לשתף פעולה ולתת חיבוק לדודה או לסבא.

סיטואציה שיכולה להיות מביכה עבורכם.

אחרי שתקראו את הטור הזה תגלו שדווקא הסיטואציה הזו יכולה להפוך להזדמנות נהדרת ללמד את הילדים שלכם שיעור חשוב על מגע מבחירה ומרצון

 

להמשך קריאה

WhatsApp Image 2023-01-03 at 15.51.06.jpeg

מאקו 8.9.22

אני זוכרת את ההתרגשות שלי ושל המשפחה שלי לפני שני הרילוקיישנים שעשינו:

תכנונים על טיולים שנעשה באזור, אנשים חדשים שנכיר, התפתחויות מקצועיות שנעבור, זמן חופשי בסוף השבוע שיוקדש רק למשפחה הגרעינית.

אבל כמובן שהיו גם קשיים ואתגרים מבחינה אישית ומשפחתית.

את המדריך הזה החלטתי לכתוב כדי לסייע לכם בהכנות לנסיעה עם ילדים (במיוחד צעירים) ובהתמודדויות שתפגשו.

 

להמשך קריאה

WhatsApp Image 2023-01-03 at 15.51.07.jpeg

מאקו 29.8.22

איך אתם מגיבים כשאתם שומעים ״משעמם לי״? הורים מספרים לי שכשהם שומעים את זה, זה מפעיל אצלם טריגר של כעס ועצבים על הילדים מכמה סיבות: הסיבה הראשונה היא התסכול של ההורים מזה שהילדים לא יודעים להעסיק את עצמם. ואז עולות מחשבות כמו: ״אני העזתי להגיד להורים שלי שמשעמם לי כשהייתי ילד? מה פתאום. מצאתי פתרונות ועיסוקים בעצמי. הילדים של היום מפונקים ולא יודעים להעסיק את עצמם״.

 

להמשך קריאה

אבא מחבק.jpeg

מאקו 24.2.22

"זה הכול בראש", תרתי משמע - כל הרגשות שלנו והתחושות מקורן במוח. אם זה ככה, איך זה שאף אחד לא הסביר לנו מה קורה שם? ד״ר יפעת מצנר חרותי מסבירה איך לא תהיו מופתעים יותר משום התקף עצבים או מופע רגשי אחר - שלכם או של הילדים. מומלץ לקרוא בראש פתוח

 

להמשך קריאה

התמודדות עם רגשות.jpeg

מאקו 15.12.21

עולם העבודה כבר הבין את החשיבות של אינטליגנציה רגשית. השאלה היא האם ההורים ומערכת החינוך מבינים שהם אלו שצריכים לצייד את הילדים במיומנות הזו, במיוחד בתקופה של משבר עולמי? ד״ר יפעת מצנר-חרותי מסבירה לכם מהי אינטליגנציה רגשית ולמה זו המיומנות שכל אחד מאתנו צריך לפתח, לתחזק וללמד את הדור הבא

 

להמשך קריאה

שלטון הפחד

צילום מסך 2021.08.08 ב.12.06.41 אח׳.png

מאקו 26.7.21

ההורים של פעם נקטו בשיטות של הפחדה כדי להשיג ציות מהילדים. הם האמינו שזו הדרך לגדל ילדים מחונכים וצייתנים. לדעתה של ד״ר יפעת מצנר חרותי, ההורים של העתיד ישתמשו בכוח המובנה שלהם לא כדי לאיים ולהעניש אלא כדי להיטיב ולהנהיג. את התקווה לכך היא שואבת משינויים חברתיים מרחיקי לכת שקרו בעשורים האחרונים

 

להמשך קריאה

מחיר הכוח

צילום מסך 2021.08.08 ב.12.09.30 אח׳.png

מאקו 22.4.21 (טור שעבר את ה-100 אלף צפיות!)

במשפחות רבות, איומים של ההורים על הילדים הם דבר שבשגרה, אבל מה המחיר שאנחנו והילדים שלנו משלמים על כך בטווח הקצר והארוך? מנחת אבות והורים מספרת למה אסור לאיים באיומי סרק? איך זה משפיע על היחסים בין הילדים שלנו לבין האחים והחברים שלהם? ומה בכל זאת אפשר לעשות?

 

להמשך קריאה

אבא, זאת לא אשמתך שאתה צועק על הילדים שלך

צילום מסך 2021.08.08 ב.12.20.49 אח׳.png

מאקו 10.11.20 (טור שעבר את ה-50 אלף צפיות!)

ההורים שלכם היו קשוחים. צעקו ואיימו כל הזמן ודרשו ש"תהיו גברים". נשבעתם שלא תהיו כמוהם, אבל עכשיו אתם מוצאים את עצמכם בדיוק באותו המקום. יש שלושה דברים שצריך להבין כדי לשנות את הדרך שבה אתם מתייחסים לילדים

 

להמשך קריאה

Family at a Beach

מאקו 3.8.2020

אף אחד מאתנו לא אוהב שמתמקדים בחולשותיו. זה מרפה ידיים, מייאש ואצל אחדים זה מעורר את הרצון לעשות "דווקא" ולהעצים את ההתנהגות הנגדית. לפעמים הדרך ההפוכה היא הדרך הנכונה. רק תשאלו את ההורים של מיכאלה, שהצליחו מהמקום הכי פחות צפוי...

 

להמשך קריאה

מנסים לגרום לילדים להפסיק עם התקפי הזעם? כדאי להתחיל בכם

Afro American Kid

מאקו 13.5.2020

מה הדרך הנכונה להתמודד עם התפרצויות האנרגיה של הילדים? איך מגיבים נכון להתקפי זעם ומכות? והאם המקור שלהם הוא בכלל בכם?

 

להמשך קריאה

"זוז, אני אעשה את זה": זה הזמן להרפות משמירת הסף האימהית

Family Dispute

מאקו 19.4.2020

שמירת הסף האימהית היא התפיסה שיש לחלק מהאימהות לגבי האופן שבו הדברים צריכים להיעשות בבית. מכיוון שהן לא סומכות על בני הזוג שלהן (או מבוגרים אחרים) שיעשו את הדברים כמו שצריך, הן לא מאפשרות לאחרים להתקרב ועושות הכול, או כמעט הכול, בעצמן.

 

להמשך קריאה

כשהילדים שלכם רבים, זו צורה של תקשורת

מריבות אחים.jpg

מאקו 23.5.2019

קשה לכם עם המריבות בין הילדים שלכם? יכול להיות שהתגובות שלכם דווקא מדליקות אותם יותר. ד"ר יפעת מצנר-חרותי רוצה לשכנע אתכם להפסיק להתערב.

 

להמשך קריאה

הילד שלכם כועס? כדאי שתהיו בשקט

Mother and a Child

מאקו 30.1.2019

הרבה הורים חושבים שהם מגלים אמפתיה לילדים שלהם אבל לא עושים זאת בפועל. איך יודעים? כשנותנים אמפתיה אמתית, הילד או הילדה נפגשים עם עצמם ומוצאים בעצמם כוחות להמשיך הלאה. ד"ר יפעת מצנר-חרותי מזמינה אתכם לאתגר האמפתיה, ויש גם אופציה למתקדמים.

 

להמשך קריאה

בשביל ילדים, הבית הוא גם בית כלא

Family Time

מאקו 18.12.2018

אם הילדים שלכם אמרו לכם שהם רוצים לעזוב את הבית, קחו את זה כמחמאה. זה אומר שיצרתם בית שבו לא מפחדים להגיד לכם דברים, כולל להגיד שרוצים משפחה אחרת. חוץ מזה, עבור ילדים, בית הוא באמת לפעמים כמו בית סוהר מהסיבה הפשוטה שאין להם לאן לברוח.

 

להמשך קריאה

תפסיקו להכריח את הילדים שלכם להתקלח

Bath Time

מאקו 18.11.2018

אנחנו מלמדים את הילדים שלנו שהגוף שלהם הוא ברשותם. עד שזה מגיע למקלחת היומית. כדי לשמור על הערך הזה, לא צריך רק לדבר, אלא גם לעשות. כלומר, לעשות פחות. ד"ר יפעת מצנר-חרותי מציבה אתגר לא פשוט בפני ההורים.

 

להמשך קריאה

שלושה צעדים פשוטים שיפתרו את בעיית ההתארגנות בבוקר

Under the Duvet

מאקו 17.10.2018

אם איומים, צעקות ולחץ לא מביאים לזה שהילדים ישתפרו בהתארגנות הבוקר וייקחו אחריות, אז למה אתם ממשיכים להתנהג ככה? אם תפסיקו להתאמץ ותחליפו תפקידים עם הילדים שלכם תתפלאו מה יקרה.

 

להמשך קריאה

בזמן שנשמתם

Yoga by the Ocean

מאקו 6.5.2018

כשהיום שלכם אורך ומתוח כל כך למי יש כוח להכיל את התסכול של הילדה שבוכה כי התפוצץ לה הבלון? של הילד שלא רוצה ללכת לחוג? מה עושים? נושמים. אבל גם לנשום צריך לדעת. ד"ר יפעת מצנר-חרותי תנסה לשכנע אתכם שתרגול מיינדפולנס הוא מה שיעזור לכם.

 

להמשך קריאה

למה אנחנו כל כך סובלים עם הילדים שלנו?

Stressed Woman

מאקו 8.4.2018

אתם כבר מחכים לראות אותם בסוף יום עבודה, מתגעגעים אפילו. אבל ברגע שהם נכנסים לאוטו, מפלס העצבים עולה ואתם מתמלאים תסכול וכעס. אבל מה יקרה אם תבחרו להפסיק להיות קורבנות של הסיטואציה, ותיקחו אחריות רק על איך שאתם מגיבים אליה?

 

להמשך קריאה

עונשים לילדים: אתם נוקמים בילדים, והילדים נוקמים בכם בחזרה

Family Dispute

מאקו 6.2.2018

כשהאגו נמצא במרכז היחסים שלכם עם הילדים – הם פוגעים בכם ואתם מנסים להחזיר להם. אלא שהעונשים שאתם נותנים הם לא חינוך. כל מה שהם לומדים הוא לפחד מכם במקרה הטוב, ולשנוא אתכם במקרה הרע.

 

להמשך קריאה

כך תבקשי (ואולי גם תקבלי) העלאה בשכר, עם דריה הניג שקד

Smiling Modern Business Woman

מאקו 10.12.2017

מכירה את זה שאת עובדת במקום מסוים ומרגישה שאת עושה עבודה ממש טובה אבל השכר שאת מקבלת לא תואם את מה שלדעתך מגיע לך? אם כן, המדריך הזה בשבילך.

 

להמשך קריאה

עברנו לארה״ב והילדים מסרבים ללמוד אנגלית

Girl Waving US Flag

מאקו 28.11.2017

לפני ארבעה ימים נחתה יפעת עם משפחתה בארה"ב לחיים חדשים ברילוקיישן מרגש. אבל יש בעיה: הילדים מסרבים ללמוד אנגלית. האם אפשר ללמד ילדים שלא רוצים ללמוד? יפעת חווה את האתגר על בשרה.

 

להמשך קריאה

ילדים משקרים. הילדה שיקרה לכם? אל תמהרו לנזוף בה

Bird Costume

מאקו 30.10.2017

כל הילדים משקרים בשלב כזה או אחר. למה ילדים משקרים? זה חלק מהתפתחות טבעית ובריאה של האדם. יותר מזה, זו התפתחות די מדהימה כשחושבים על זה. עכשיו השאלה מה עושים עם זה: נוזפים או מקשיבים. ד"ר יפעת מצנר-חרותי בעד להקשיב ויש לה יופי של טיעונים.

 

להמשך קריאה

פיטורי הגנן על רקע מגדרי צריכים להדליק נורה אדומה אצל שני המינים

Kids Swinging

מאקו 25.10.2017

"בעוד שאת הבנות מעודדים יותר היום לעשות דברים 'של בנים', אין עידוד מקביל לבנים לעשות דברים 'של בנות'. אם הפמיניזם קורא לזה שוויון, הרי שמדובר בשוויון חד-צדדי". ד"ר יפעת מצנר-חרותי מסבירה מה באמת צריך ללמוד מהפרסום על הרחקת גנן גבר מתפקידו בגין מגדרו בלבד.

 

להמשך קריאה

אבא הלך לעבודה, מתי הוא יחזור?

Man Looking Through a Window

דה מרקר 15.6.2015

״החבר׳ה מנסים להתחרות זה בזה ׳מי יותר גבר׳, אבל כמהנדסי מחשבים זה קצת ביזארי, כי זה אומר שבעצם אנחנו מתחרים זה בזה מי יותר חנון. זה לא כמו להיות איזה כבאי אמיץ ולקחת יותר סיכון מהשותף שלך. אצלנו מתחרים במספר השעות שעובדים״.

 

להמשך קריאה

נשארה שעות נוספות וזומנה לשיחת נזיפה

Discussion

וואי-נט 17.03.2014

ישראלים רבים נדרשים להישאר בעבודה עד מאוחר כדי להרשים את הבוס - דבר שפוגע הן באמהות, שעוצרות את הקריירה שלהן, והן באבות, שלא מצליחים להשתתף בגידול הילדים. אולי כדאי שנלמד מהמעסיקים ההולנדים, שלא רואים בשעות נוספות סימן ליעילות - להיפך.

 

להמשך קריאה

bottom of page