טורים שלי

Family at a Beach

מאקו 3.8.2020

אף אחד מאתנו לא אוהב שמתמקדים בחולשותיו. זה מרפה ידיים, מייאש ואצל אחדים זה מעורר את הרצון לעשות "דווקא" ולהעצים את ההתנהגות הנגדית. לפעמים הדרך ההפוכה היא הדרך הנכונה. רק תשאלו את ההורים של מיכאלה, שהצליחו מהמקום הכי פחות צפוי...

 

להמשך קריאה

מנסים לגרום לילדים להפסיק עם התקפי הזעם? כדאי להתחיל בכם

מאקו 13.5.2020

מה הדרך הנכונה להתמודד עם התפרצויות האנרגיה של הילדים? איך מגיבים נכון להתקפי זעם ומכות? והאם המקור שלהם הוא בכלל בכם?

 

להמשך קריאה

"זוז, אני אעשה את זה": זה הזמן להרפות משמירת הסף האימהית

מאקו 19.4.2020

שמירת הסף האימהית היא התפיסה שיש לחלק מהאימהות לגבי האופן שבו הדברים צריכים להיעשות בבית. מכיוון שהן לא סומכות על בני הזוג שלהן (או מבוגרים אחרים) שיעשו את הדברים כמו שצריך, הן לא מאפשרות לאחרים להתקרב ועושות הכול, או כמעט הכול, בעצמן.

 

להמשך קריאה

כשהילדים שלכם רבים, זו צורה של תקשורת

מאקו 23.5.2019

קשה לכם עם המריבות בין הילדים שלכם? יכול להיות שהתגובות שלכם דווקא מדליקות אותם יותר. ד"ר יפעת מצנר-חרותי רוצה לשכנע אתכם להפסיק להתערב.

 

להמשך קריאה

הילד שלכם כועס? כדאי שתהיו בשקט

מאקו 30.1.2019

הרבה הורים חושבים שהם מגלים אמפתיה לילדים שלהם אבל לא עושים זאת בפועל. איך יודעים? כשנותנים אמפתיה אמתית, הילד או הילדה נפגשים עם עצמם ומוצאים בעצמם כוחות להמשיך הלאה. ד"ר יפעת מצנר-חרותי מזמינה אתכם לאתגר האמפתיה, ויש גם אופציה למתקדמים.

 

להמשך קריאה

בשביל ילדים, הבית הוא גם בית כלא

מאקו 18.12.2018

אם הילדים שלכם אמרו לכם שהם רוצים לעזוב את הבית, קחו את זה כמחמאה. זה אומר שיצרתם בית שבו לא מפחדים להגיד לכם דברים, כולל להגיד שרוצים משפחה אחרת. חוץ מזה, עבור ילדים, בית הוא באמת לפעמים כמו בית סוהר מהסיבה הפשוטה שאין להם לאן לברוח.

 

להמשך קריאה

תפסיקו להכריח את הילדים שלכם להתקלח

מאקו 18.11.2018

אנחנו מלמדים את הילדים שלנו שהגוף שלהם הוא ברשותם. עד שזה מגיע למקלחת היומית. כדי לשמור על הערך הזה, לא צריך רק לדבר, אלא גם לעשות. כלומר, לעשות פחות. ד"ר יפעת מצנר-חרותי מציבה אתגר לא פשוט בפני ההורים.

 

להמשך קריאה

שלושה צעדים פשוטים שיפתרו את בעיית ההתארגנות בבוקר

מאקו 17.10.2018

אם איומים, צעקות ולחץ לא מביאים לזה שהילדים ישתפרו בהתארגנות הבוקר וייקחו אחריות, אז למה אתם ממשיכים להתנהג ככה? אם תפסיקו להתאמץ ותחליפו תפקידים עם הילדים שלכם תתפלאו מה יקרה.

 

להמשך קריאה

בזמן שנשמתם

מאקו 6.5.2018

כשהיום שלכם אורך ומתוח כל כך למי יש כוח להכיל את התסכול של הילדה שבוכה כי התפוצץ לה הבלון? של הילד שלא רוצה ללכת לחוג? מה עושים? נושמים. אבל גם לנשום צריך לדעת. ד"ר יפעת מצנר-חרותי תנסה לשכנע אתכם שתרגול מיינדפולנס הוא מה שיעזור לכם.

 

להמשך קריאה

למה אנחנו כל כך סובלים עם הילדים שלנו?

מאקו 8.4.2018

אתם כבר מחכים לראות אותם בסוף יום עבודה, מתגעגעים אפילו. אבל ברגע שהם נכנסים לאוטו, מפלס העצבים עולה ואתם מתמלאים תסכול וכעס. אבל מה יקרה אם תבחרו להפסיק להיות קורבנות של הסיטואציה, ותיקחו אחריות רק על איך שאתם מגיבים אליה?

 

להמשך קריאה 

עונשים לילדים: אתם נוקמים בילדים, והילדים נוקמים בכם בחזרה

מאקו 6.2.2018

כשהאגו נמצא במרכז היחסים שלכם עם הילדים – הם פוגעים בכם ואתם מנסים להחזיר להם. אלא שהעונשים שאתם נותנים הם לא חינוך. כל מה שהם לומדים הוא לפחד מכם במקרה הטוב, ולשנוא אתכם במקרה הרע.

 

להמשך קריאה

כך תבקשי (ואולי גם תקבלי) העלאה בשכר, עם דריה הניג שקד

מאקו 10.12.2017

מכירה את זה שאת עובדת במקום מסוים ומרגישה שאת עושה עבודה ממש טובה אבל השכר שאת מקבלת לא תואם את מה שלדעתך מגיע לך? אם כן, המדריך הזה בשבילך.

 

להמשך קריאה

עברנו לארה״ב והילדים מסרבים ללמוד אנגלית

מאקו 28.11.2017

לפני ארבעה ימים נחתה יפעת עם משפחתה בארה"ב לחיים חדשים ברילוקיישן מרגש. אבל יש בעיה: הילדים מסרבים ללמוד אנגלית. האם אפשר ללמד ילדים שלא רוצים ללמוד? יפעת חווה את האתגר על בשרה.

 

להמשך קריאה

הילדה שיקרה לכם? אל תמהרו לנזוף בה

מאקו 30.10.2017

כל הילדים משקרים בשלב כזה או אחר. זה חלק מהתפתחות טבעית ובריאה של האדם. יותר מזה, זו התפתחות די מדהימה כשחושבים על זה. עכשיו השאלה מה עושים עם זה: נוזפים או מקשיבים. ד"ר יפעת מצנר-חרותי בעד להקשיב ויש לה יופי של טיעונים.

 

להמשך קריאה

פיטורי הגנן על רקע מגדרי צריכים להדליק נורה אדומה אצל שני המינים

מאקו 25.10.2017

"בעוד שאת הבנות מעודדים יותר היום לעשות דברים 'של בנים', אין עידוד מקביל לבנים לעשות דברים 'של בנות'. אם הפמיניזם קורא לזה שוויון, הרי שמדובר בשוויון חד-צדדי". ד"ר יפעת מצנר-חרותי מסבירה מה באמת צריך ללמוד מהפרסום על הרחקת גנן גבר מתפקידו בגין מגדרו בלבד.

 

להמשך קריאה

אבא הלך לעבודה, מתי הוא יחזור?

דה מרקר 15.6.2015

״החבר׳ה מנסים להתחרות זה בזה ׳מי יותר גבר׳, אבל כמהנדסי מחשבים זה קצת ביזארי, כי זה אומר שבעצם אנחנו מתחרים זה בזה מי יותר חנון. זה לא כמו להיות איזה כבאי אמיץ ולקחת יותר סיכון מהשותף שלך. אצלנו מתחרים במספר השעות שעובדים״.

 

להמשך קריאה

נשארה שעות נוספות וזומנה לשיחת נזיפה

וואי-נט 17.03.2014

ישראלים רבים נדרשים להישאר בעבודה עד מאוחר כדי להרשים את הבוס - דבר שפוגע הן באמהות, שעוצרות את הקריירה שלהן, והן באבות, שלא מצליחים להשתתף בגידול הילדים. אולי כדאי שנלמד מהמעסיקים ההולנדים, שלא רואים בשעות נוספות סימן ליעילות - להיפך.

 

להמשך קריאה